Granaat - taastab keha

Granaat - taastab keha

Granaat (Garnet, granum)

 

Granaat on magneesiumi- raua- ja kaltsiumisisaldusega alumiiniumsilikaat. Erivärviliste mineraalide rühm. Teda on mitut tooni punast, roosat, rohelist, oranzi, kollast, pruuni ja musta. Läbimaistev ja läbikumav kristall, saadaval sageli väikese ja fassetitud kristallina või suurema opaakse tükina. Granaadirühma kuuluvad kuus erinevat kivi koos teisenditega, mis on oma omadustelt ja keemiliselt koostiselt küllaltki sarnased. Tavaliselt mõeldakse granaadi all tumepunast püroopi või almandiini.  Tema peamised leiukohad asuvad Tshehhis (Böömimaa), Madagaskaril, Lõuna-Aafrikas, Ida-Indias ja Austraalias. Granaat on kivi, mida leidub peaaegu kõige rohkem.

Punased granaadid annavad julgust, algatusvõimet ja elujõudu, nad aktiviseerivad seksuaalenergiat ja rõhutavad nende kandjast kiirguvat jõudu, suurendavad enesekindlust ja aitavad elus edasi jõuda. Sobivad aktiivsetele ja emotsionaalsetele inimestele.

 

Kivi on saanud oma nime ladinakeelsest sõnast granum – „tera”. Granaat oli kaitsekivi, mida kasutati õnnetoova amuletina.ja talismanina. Öeldakse, et ta on võimeline hoiatama läheneva ohu eest. Keskajal arvati, et ta tugevdab südant ja vereringet. Ta takistas katku levimist, kaitses pikselöökide eest ja ravis põletikke. Juudi legendi järgi oli Noa laevas aisaks valgusallikaks suur granaat.

Granaat on naiseliku seksuaaljõu sümbol. Tumepunane kivi  tugevdab seksuaalset iha, kuid võib kaasa tuua ka armukadedust, sest ta ei õilista seksuaalseid tundeid nagu kõrgema sagedusega rubiin. Granaat aitab kiirustavatel inimestel rohkem praeguses hetkes elada, järgmisele sammule keskenduda ja eesmärke saavutada. Mõjudes otseselt hüpofüüsile, sobib ta hästi mõtluskiviks, mis aitab üle saada raskemeelsusest ja depressioonist. Kivi energia aktiviseerib inimese jõuvarud.

GRANAAT on võimas energiat andev ja taastav kivi. See puhastab tšakraid ja annab neile uut energiat. See annab uut elujõudu, vabastab kõrvalistest ainetest ja tasakaalustab energiat, tuues kaasa meelerahu või kirge, nagu vaja. Granaat inspireerib armastust ja ustavust. See tasakaalustab seksuaaltungi ja leevendab emotsionaalset ebakõla. Punane granaat stimuleerib iseäranis kundalini energia tõusu ja on abiks potentsiprobleemide puhul. See on enesele kohustuste võtmise kivi.

Granaati on hea omada kriisiolukordades. See on iseäranis abiks situatsioonides, kust ei paista olevat väljapääsuteed, või kui elu on tükkideks purunenud või traumeeriv. See tugevdab, aktiveerib ja kindlustab ellujäämisinsinstinkti, tuues julgust ja lootust näivalt lootusetutesse olukordadesse. Granaadi mõjul muutub kriis väljakutseks. See edendab ka vastastikust abistamist rasketel aegadel.

 

Granaadil on tugev side ajuripatsiga ja see võib stimuleerida avaramat teadlik olemist ning minevikuelu  meenutamist. Granaat aktiveerib teisi kristalle ja võimendab nende mõju. See puhastab tsakraid negatiivsest energiast.

 

Ruudukujuliselt lihvitud granaadid arvatakse toovat edu äris.

 

Psühholoogiliselt teravdab granaat teie enese ja teiste inimeste tajumist. See lahustab sügavasti sissejuurdunud käitumismustrid, mis pole enam vajalikud, ja möödub vastupanust või isetekitatud alateadlikust sabotaažist kõrvalt. Mentaalselt aitb granaat kasutud või vanad ja oma aja äraelanud ideed vabaks lasta. Emotsionaalselt kõrvaldab granaat keelud ja tabud. See avab südame ja annab eneseusaldust.

Granaat taastab keha. Ta ergutab ainevahetust. Ravitseb lülisamba- ja rakuhäireid, puhastab lisanditest ja annab uut energiat verele, kopsudele ning südamele ja taastab DNA. Tugevdab südant ja ergutab kogu vereringet: tema toimel suureneb vereplasma ja valgete vereliblede hulk, paraneb hemoglobiini assimilatsioon. Aitab aneemia (kehvveresuse) ja sellest tuleneva väsimuse ning jõuetuse korral. Mõjub ergutavalt suguelundeile ja potentsile; on täheldatud ka ravivat toimet impotentsuse ning teiste suguelunditega seotud haiguste puhul. Tugevdab kapillaare, mis mõjub soodsalt nii bronhidele kui kopsudele. Leevendab ka liigesepõletikke (artriit, reuma) ja nahahaigusi (abstsess). Kosutab aju ja aitab mälunõrkuse korral. Tugevdab maksa, põrna ja neerude talitlust. Ta abiatab mineraalide ja vitamiinide omastamisel.

 

Paigutamine. Kanda kõrvalestal, sõrmes või südame kohal, kokkupuutes nahaga. Pange see nahal kohta, mis vajab ravitsemist. Möödunud elu meenutamiseks pange see kolmandale silmale.

ALMANDIIN on lillaka varjundiga punane raud-alumiiniumsilikaat. Suurendab keskendumisvõimet ja toob edu. Almandiini lillakas sädelus hingestab sõprust ja armastust. Keskaja alkeemikute salapärane kivi karbunkul, mis pimedas hiilgas, oli arvatavasti almandiingranaat. Ta on taastav ja ravitsev kivi, mis toob tugevust ja vastupidavust. Ta toetab teid, kui te enda jaoks aega võtate, toob sügavat armastust ja abistab tõe kaasahaaramisel ning kõrgema mina ligitõmbalisel. Almandiin avab kõrgema meele ja aktiveerib halastuse ja kaastunde. Ta avab tee juur- ja kroontšakra vahel, kanaldades ning maandades vaimseid energiaid füüsilisse kehasse ja ankurdades peenkeha füüsilise inkarnatsiooni. Almandiin aitab soolestikul imada rauda. Ta stimuleerib silmi, ravib maksa ja pankreast.


PÜROOP on punane magneesium-alumiiniumsilikaat. Tõlkes “tuline”, sümboliseerib ta lõõmavat kirge. Esoteeriliselt tähendab ta jumalikku sädet, kundalini tuld, mis annab kehale elujõudu. Kivi annab vastupidavust ja algatusvõimet ning ravib masendust. Armastuses muudab püroop suhted kestvateks. Ta ühendab loovad jõud inimese enda sees. Kivi kaitseb juur- ja kroontsakrat, joondades neid peenkehadega ja ühendades juurtsakra maandatuse krooni tarkusega. Püroop on stabiliseeriv kivi. Ta tugevdab vereringet ja ravib seedekulglat. See neutraliseerib kõrvetisi ja rahustab valutavat kurku.

SPESSARTIIN on oranzh või punakaspruun magneesium-alumiiniumsilikaat. Ta vibreerib kõrgel sagedusel. Ta annab tahtmise teisi aidata ja tugevdab südant, soodustab analüüsiprotsesse ja ratsionaalset meelt. Ta on antidepressant, mis surub alla õudusunenäod. Spessartiit leevendab seksuaalprobleeme ja ravib laktoositalumatust ning kaltsiumitasakaalutust.Ta aitab elust suuremat rõõmu tunda ning kõigesse positiivselt suhtuda ja tõstab enesehinnangut.

Rohelised granaadid sümboliseerivad kujutlusvõime jõudu ja inspiratsiooni. Nad mõjuvad rahustavalt ja sobivad seetõttu hästi mõtluskivideks. Nende kui granaatide energia on võimas ja maalähedane, kuid neis on ka tervendavat rohelist energiat. Puhastavad meelt ja õpetavad tundma austust kõige elava vastu.

DEMANTOID on kaltsium-raudsilikaadi ja rohelise andradiiditeisend. Ta on granaatidest kõige väärtuslikum. Teda leidub peamiselt Uraalides ning möödunud sajandil oli ta vene aadlike seas kõrges hinnas. Tema energia on värskendava ja raviva toimega.

UVAROVIIT on smaragdroheline kaltsium-kroomsilikaat. Ta on küllaltki habras ja teda ei saa lihvida. Ta suurendab kujutlusvõimet ja lisab kandjale sära. Muudab meele selgeks ja rahulikuks ning aitab hingehädade puhul. Samuti tugevdab ta südant ning muudab inimese kannatlikumaks. Ta on vaigistav ja rahustav kivi, mis aitab olla üksi, kogemata üksindustunnet. Ta vabastab mürkidest, vähendab põletikke ja alandab palavikku. Ta ravib atsitoosi, leukeemiat ja frigiidsust.
Mustad granaadid vabastavad hirmudest ja suurendavad mõistmisvõimet.

MELANIIT koosneb kaltsium-raudsilikaadist ja mustast andradiidist. Ta vabastab alateadlikest hirmudest ja on toeks raskete kaotuste puhul. Melaniit suurendab meelteüleseid võimeid ning aitab mõista surma ja taassümnni saladusi. Ta tugevdab vastupanuvõimet ja edendab ausust. Ta vabastab blokaadidest südame- ja kurgutšakrad, võimaldades rääkida tõtt. Ta saab igas situatsioonis jagu armastuse puudusest, hajutab viha, kadedust, armukadedust ja usaldamatust. Ta viib partnerluse järgmisse staadiumisse, missugune see siis ka pole. Melaniit tugevdab luid ja aitab kehal kohaneda ravimitega. Ta ravitseb vähki, infarkti, reumat ja artriiti.

 

Toode lisati võrdlusesse.