Roosakvarts - südame kivi

Roosakvarts - südame kivi

Roosakvarts (Rose Quarz)

 

ROOSAKVARTS, mille värviandvaks osaks on mangaan ja titaan.

 

Roosakavarts on õrnatundeline südame tervendaja. Ta leevendab südamevalu ja muudab inimese endale meeldivaks. Roosakvarts on kõige tähtsam südametšakra kivi, mis kiirgab armastust välja üle kogu keha õpetades armastuse tõelist olemust. Ta õpetab inimest võtma end sellisena nagu ta on. Juhatab igaühe tema südame kaudu enda armastuse ja austuse juurde.

 

Roosakvarts aitab vabaneda süütunnetest, iseendasse sulgumisest. Näitab teed südamerahu juurde läbi andestamise ja loob positiivset ellusuhtumist. Neile, kes otsivad armastust ja tunnustamist väljaspoolt, on ta parim suuna näitaja armastuse mõistmise ja tunnetamise juurde. Roosakvarts on tingimusteta armastuse ja rahu kivi. Armastuse ligitõmbamiseks parim kristall. Voodi kõrvale või kodu suhtenurka (edelanurk) paigutatuna on see nii tõhus armastuse ja suhete ligitõmbaja, et tuleb tihti rahustamiseks lisada ametüst.

 

Roosakvarts lisab elurõõmu, ilutaju ja kunsti mõistmist. Teda kasutatakse viljatuse raviks ning armukadeduse ja kibestumiste leevendamiseks. Armastusprobleemide tervendajana aitab andestada, loobuda, muutuda ja minevikku selja taha jätta. Rodoniit võimendab neid roosakvartsi omadusi. Samuti taastab ta suhtes usalduse ja harmoonia. Suurendab empaatiavõimet. Kujundab tundemaailma pehmemaks, õrnemaks ja avatumaks. Kes pole kunagi armastust tundnud, avab roosakavarts südame armastusele vastuvõtlikuks. Lohutab leinas ja kaotuses.

 

Kerge energia tõttu sobib hästi lastele, tugevdades nende turvalisuse tunnet.

 

Peamised leiukohad asuvad Lõuna-Aafrikas, Jaapanis, Indias, Austrias, Madagaskaril, Brasiilias ja Ameerika Ühendriikides.

 

Roosakvarts avaldab tervistavat mõju südamele, vereringele (vereringehäired, vere­soon­te ahenemised), verehaigustele ja leukeemiale. Kaitseb naistel munasarju ja meestel munandeid, hoides ära nende haigestumise. Aitab viljatuse puhul, kiirendab haavade ar­mistumist (parim koos hematiidiga) ja valutavate luude paranemist. Leevendab depres­siooni, unetust ja kosutab parasümpaatilist närvisüsteemi.Ta tervendab neere, neerupealseid. Mahendab põletusi ja vesiville, parandab jumet. Sellest on abi Alzheimeri ja Parkinsoni tõve ning vanadusnõtruse puhul.Harknäärmele paigutatuna abistab ta rinna- ja kopsuprobleemide puhul. Kaitseb erinevate kiirguste eest (maakiirgus, veesooned, elektromagnetilised väljad jms.). Vaigistab mee­leolude kõikumisi ja ergutab kunstimõistmist. Vähendab koduigatsust, eriti väikestel lastel. “Kunstnike kivina” elustab fantaasiat ja loovat mõtlemist, edendav vastuvõtlikkust igat sorti ilule. Mitmesugused kiirgused (veesooned, magnetväljad jne.) võivad olla unetuse, rahutu või halva une põhjustajateks. Veel tugevama toimega on roosakvarts koos musta turmaliiniga, mis peaks neutraliseerima ka arvuti-, teleri­ekraani jms. kiirgused. Nii kiirguse kogujana kui ehetena tuleks roosakvartsi kord nädalas voolava vee all maha laadida ja siis 3–4 tunniks päikese kätte taastuma asetada. Juhul, kui ROOSAKVARTS tuhmu­ma hakkab, on soovitav ta mulda matta. Sealt saab ta oma jõu tagasi ning muutub uuesti tumeroosaks. Roosakvarts võib päikese käes pleekida, kuid mäekristallile paigutatuna võib värvus taastuda.

 

Toode lisati võrdlusesse.